Inici/Actualitat/Certificat GLOBAL SAFE SITE

Certificat GLOBAL SAFE SITE

29.05.2020

Golf Montanyà, primer club de golf de d’Espanya en obtenir la certificació Global Safe Site de Bureau Veritas. 

 

El Golf Montanyà, club de golf de referència a Catalunya, tot i que durant el confinament ha hagut de mantenir les seves instal·lacions tancades, no ha parat de treballar per mantenir el recorregut de joc i les seves instal·lacions en les millors condicions possibles garantint d’aquesta forma els seus estàndards de qualitat i excel·lència.

 

Un camp de golf és un ens viu que requereix tota la dedicació en el període de sortida de l’hivern i l’entrada de la primavera. Per això, s’ha aprofitat per portar a terme feines i tasques que tenen un impacte directe en el camp i que són difícils i complicades de portar a terme en períodes d’ocupació. L’altre pilar fonamental en el que s’ha dedicat tots els recursos durant aquesta etapa d’impàs han sigut la seguretat i la salut. S’ha treballat conjuntament amb Bureau Veritas per obtenir la certificació GLOBAL SAFE SITE per tal de garantir des del primer dia de la reobertura de les seves instal·lacions, que la tornada a la pràctica del golf es desenvolupés en un entorn saludable i segur  per tots els nostres socis que que juntament amb el camp son el nostre principal actiu.

 

La obtenció d’aquesta certificació, significa que la societat ALZINARS DEL MONTSENY, S.A. en la seva activitat de gestió de camps de golf i en concret les seves instal·lacions del Golf Montanyà, compleix adequadament amb totes les directrius marcades pel Ministerio de Sanidad en la minimització dels riscos derivats del SARS-CoV-2 (Covid-19). Tanmateix garanteix que les praxis portades a terme són segures vers la minimització d’aquests riscos per Usuaris, Treballadors, Proveïdors o qualsevol altra part interessada que pugui estar present a les instal·lacions. Per a  aconseguir aquesta certificació, el Golf Montanyà ha implementat un Sistema de Gestió basat en el control de les sistemàtiques i pràctiques segures. Amb l’auditoria d’avaluació i el tancament de la mateixa en data 26-05-20 pel reconegut segell Bureau Veritas, es certifica que aquestes praxis envers Processos, Persones, Condicions higièniques i Instal·lacions són portades a terme de manera correcta i amb la minimització dels riscos de contagi conseqüent.

 

Declaracions del president del Golf Montanyà, Ramon Sala i Prat:

 

“Aquesta certificació s’ha impulsat a conseqüència de la situació actual, però el sistema de gestió que hem implantat i certificat, persistirà en aquesta nova normalitat i en futur, per tal que els nostres socis puguin tenir la certesa de pertànyer a un club que vetlla per la salut de tots els socis i treballadors i també de tots jugadors que vulguin gaudir del golf a les nostres instal·lacions.”

 

“Entre l’entorn al que estem, el número reduït de socis que som, i la consecució d’aquest certificat GLOBAL SAFE SITE, estem segurs de ser un espai ideal per la pràctica del golf.”

 

“El golf és un esport fantàstic i al Montanyà en un entorn immillorable, sense aglomeracions, espais oberts al Parc Natural del Montseny, al bell mig de Catalunya les condicions i les sensacions son immillorables.”

Descarregar PDF adjunt


GOLF MONTANYÀ AL TEU CORREU ELECTRÒNIC

SEGUEIX-NOS